Nauka pływania Bydgoszcz

Co zabrać na pierwsze zajęcia nauki pływania?

nauka pływania Bydgoszcz - czepek na pierwsze zajęcia

Czepek

Nauka pływania Bydgoszcz - niezbędne wyposażenie uczni. Czepek, który chroni włosy przed zmoczeniem i wysuszającym działaniem chloru. Bardzo dobrze sprawdzają się modele silikonowe i lateksowe, choć zakładanie tych drugich, mniej elastycznych, bywa nieco kłopotliwe, szczególnie dla posiadaczek długich i gęstych włosów. Czepki poliestrowe i z lycry są łatwiejsze w zakładaniu i ściąganiu, nie chronią jednak skóry głowy i włosów przed wilgocią.

okulary do nauki pływania

Okulary pływackie

Okularki pływackie nie maska! Okulary chronią oczy przed podrażnieniami, okularki muszą ściśle przylegać do twarzy. Dopasowanie okularków sprawdzisz za pomocą prostego triku. Załóż je i delikatnie dociśnij. Jeśli na moment się przysysają, zostały dobrze dobrane. Jeśli uciskają okolice oczu, są za małe, a jeśli spadają natychmiast po przyłożeniu – za duże. Okularki nie są obowiązkowym elementem basenowego wyposażenia, ale poprawiają komfort pływania.

kąpielówki i strój - nauka pływania Bydgoszcz

Kąpielówki / strój

Kąpielówki lub stój powinien bardzo dobrze przylegać do ciała, ale nie obcierać i nie krępować ruchów. Przede wszystkim musi być wygodne. Wybierając strój lub kąpielówki warto zobaczyć czy materiał, z którego je wykonano, jest odporny na działanie chlorowanej wody i promieni UV oraz czy jest na tyle dobrej jakości, że nie będzie się rozciągał ani przecierał podczas użytkowania. Na basenach nie można być w szorkach z kieszeniami.

Klapki nauka pływania Bydgoszcz
Klapki

Niezbędne są w szatni, podczas przejścia do basenu i pod prysznicem – zapewniają zachowanie higieny a także zapobiegają poślizgnięciom na mokrym podłożu. Modele z szerokimi paskami, które stabilizują stopę, oraz żłobioną podeszwą, gwarantują lepszą przyczepność.

szkoła pływania Hanami - jaki ręcznik na basen
Ręcznik

Ręcznik powinien być przede wszystkim chłonny i być odpowiedniego rozmiaru. Na basen przyda nam się ręcznik o średnich rozmiarach. Dlaczego? Jednorazowe wytarcie się nim będzie wystarczające i nie zajmie nam dużo miejsca w torbie. Nie warto kupować tanich, syntetycznych ręczników, bo są one nieprzyjemne w dotyku i prawie w ogóle nie chłoną wody.

Żel do kąpieli na basen - szkoła pływania Hanami
Żel pod prysznic

Żel usuwa z powierzchni ciała wszelkie zawarte w wodzie basenowej związki chemiczne. Znany wszystkim chlor, brom itp., które wysuszają naszą skórę. Po umyciu ze skóry znika także nieprzyjemny zapach chloru. Polecamy wszystkim małym pływakom, którzy są bardziej wrażliwi na działanie wody chlorowanej.

HANAMI uczymy przez zabawę - Nauka Pływania Bydgoszcz

Nauka pływania Bydgoszcz

Nauka pływania w naszej szkole to z pewnością dobry wybór. Wieloletnie doświadczenie a  także niezliczona liczba usatysfakcjonowanych kursantów to gwarancja, że uczymy pływać skutecznie. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy bardzo elastycznym zespołem, dlatego też naukę pływania w naszej szkole możesz rozpocząć w każdym wieku i o dowolnej porze roku. W Szkole Pływania Hanami nie tylko uczymy pływać. Prowadzimy także indywidualne zajęcia z doskonalenia techniki pływania. Jeżeli potrafisz pływać a chciałbyś to robić lepiej, zwiększyć szybkość, poprawić technikę a także zasięg – zadzwoń na pewno uzgodnimy dogodne terminy zajęć. Zapraszamy.

Skuteczna nauka pływania Bydgoszcz

Instruktorzy pływania

Instruktorzy szkoły Hanami to ludzie od dzieciństwa związani z pływaniem, które jest ich sposobem na życie.

„Pływamy na zawodach, na zajęciach w pracy i po pracy. Nie wyobrażam sobie dnia bez przepłynięcia kilku długości basenu.” – Kamila

Nauka pływania z nami to nie tylko ciężka praca to przede wszystkim zabawa i oswajanie się z wodą.

Obiekty szkoleniowe

Zajęcia nauki pływania prowadzimy na najlepiej przystosowanych do celów edukacyjnych basenach. Obiekty te są wyposażone w systemy i rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo i higienę na najwyższym poziomie. Baseny wyposażone są w nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania jak chociażby kurtyny paskowe oddzielające poszczególne sekcje basenów.

Absolwenci szkoły HANAMI

Przez okres kilku lat wyszkoliliśmy kilkuset doskonałych młodych pływaków.

Obecnie bardzo dużo mówi się o utonięciach. My naszym kursantom nie przekazujemy tylko praktycznych umiejętności pływania. Uczymy ich szacunku do wody, rozsądku i rozwagi podczas przebywania zarówno na basenie jak i naturalnych kąpieliskach.